Podsumowanie turnieju 20 - lecia Olimpijczyka

Utworzono: poniedziałek, 31, październik 2011 19:45
Krzysztof Gacek

W poniedziałek 29 października odbył się turniej z okazji 20 - lecia SKS Olimpijczyk. Zgodnie z oczekiwaniami cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 46 par. Cała impreza została zorganizowana przez panią Katarzynę Michałek, twórczynię sekcji brydżowej w LO nr 5 w Bielsku - Białej. Na turnieju pojawiło się wielu brydżystów, którzy stawiali swoje pierwsze kroki pod okiem Pani Kasi. Byli to m.in. aktualni i byli reprezentanci Polski: Magdalena Holeksa, Jacek Baranowski, Łukasz Brede. Ale było też wielu, wielu innych (ja na przykład ;)).

Zasługi Kasi Michałek przypomniał niezrównany pan Bogdan Dubiel. Rzeczywiście, sekcja brydża sportowego w "piątce" wychowała przez 20 lat swego istnienia kilkuset brydżystów. Wielu osiągało naprawdę znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

Co ważne, zawody nie zostały zdominowane przez doświadczonych, aktywnych zawodników. Wśród startujących wiele było par juniorskich, duety rodzinne również nie należały do rzadkości. Pod czujnym okiem sędziego Ryszardza Łazikiewicza rozegrano 8 rund po 3 rozdania systemem "barometr" na dochodzenie. Zwyciężyła para Halina Kaleta - Grzegorz Kaleta. Co ciekawe, gdyby nagrody mogły się kumulować, zwycięzcy otrzymaliby upominki w trzech kategoriach: za pierwsze miejsce, w kategorii rodzinnej i mikstowej :). Serdecznie gratulujemy! Drugie miejsce zdobyła para  z Bielska - Białej - Zbigniew Mańdok i Tadeusz Szelnielarz. Na trzecim stopniu podium też bielszczanie - państwo Bożena i Lesław Budzynowie. Oto pełne wyniki turnieju.

W dziale "Galeria" zamieściłem kilka zdjęć z zawodów. Bardzo proszę osoby, które robiły zdjęcia o przesyłanie ich pod mój adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.